ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Luka Living Rental Apartmants

Popis projektu:

Ve stanici metra Luka začala výstavba nejmodernější rezidenční budovy v České republice  – Luka Living Rental Apartments. Patnácti patrová budova má 216 apartmánů, tři patra garáží a tři patra komerčních prostor o rozloze osmi tisíc metrů čtverečních, kde budou obchody, restaurace, wellness a další služby. Projekt je v každém ohledu pokrokový. Jedná se o mimořádně úspornou budovu v energetickém standardu A, všechny byty jsou připraveny na systém domácí automatizace a z toho 12 největších apartmánů budou již ve standardu tímto systémem vybaveny. Byty nebudou určeny k přímému prodeji, ale k dlouhodobému pronájmu.

Luka Living Rental Apartments navrhla renomovaná architektonická kancelář CAMA Architekti s.r.o. a za návrhem a projektem systémové elektroinstalace, měření a regulace a řízení celé budovy i jednotlivých apartmánů stojí přední společnost v oblasti automatizace budov – Insight Home, a.s. Výstavbu provádí Hinton, a.s.

„Cílem investora bylo vybudovat v Praze komplex špičkově vybavených apartmánů, které budou klientům nabízeny formou dlouhodobého pronájmu. Tento koncept vyžadoval zcela jiný přístup, než na jaký jsme zvyklí u klasických rezidenčních developerských projektů, kde jsou byty určeny k prodeji.“, říká Ing. Tomáš Kašpar, generální manažer celého projektu ze společnosti Luka Residential s.r.o., a dodává „Investor na jedné straně nabízí klientům maximální komfort v užívání apartmánů a jejich úsporný provoz, na druhé straně potřebuje dokonalý přehled o provozu celé budovy v reálném čase.“

V rámci již 13. ročníku soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba a inovace roku, kterou 11. listopadu pořádala společnost TOP EXPO CZ, získal tento projekt Cenu Ministerstva pro místní rozvoj ČR za komplexní řešení nového městského bytového areálu se zakomponováním multifunkčních ploch a zařízení při dosažení kvality bydlení s minimální spotřebou energie. 

Snad nejvýrazněji se tato budova odlišuje v oblasti použití nejmodernějších technologií. V poslední době jsme si zvykli, že některé developerské projekty začínají nabízet přípravu na chytrou domácnost – tzv. inteligentní bydlení. Ve většině případů se ale zatím jedná o jakési přípravy, či předpoklady realizace pomocí bezdrátových řešení. V případě Luka Living Rental Apartments se však jedná o komplexně propojený systém, který integruje jak řízení jednotlivých apartmánů, tak řízení společných a komerčních prostor, garáží, výtahů, recepce a dohledového centra.

Infrastruktura budovy umožňuje příjem stovek satelitních kanálů v desítkách jazykových mutací, vysokorychlostní připojení k internetu, dálkovou správu jednotlivých apartmánů a řízení celé budovy na základě povětrnostních podmínek. Samozřejmostí je pokročilý systém elektronické požární signalizace, záložní systém v podobě dieselového agregátu a propracovaný systém pro správu nemovitosti v reálném čase a pro dálkové odečty energií.

Další informace:

Počet bytů 216 apartmánů k pronájmu
Energetický
štítek
A
Web projektu insighthome.eu

Mapa street view:

Další projekty:

Kontaktovat prodejce
* Takto označená pole jsou povinná