ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Firma při opravě čekárny na Obilním trhu pochybila

07.04.2016

Brno 7. dubna - Funkcionalistická tramvajová čekárna v Brně na Obilním trhu se bude opravovat déle, než se čekalo. Podle radnice Brna-střed totiž stavební firma nepostupovala podle projektové dokumentace. Vedení městské části proto vypíše nové výběrové řízení a teprve poté bude možné opravu dokončit, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí městské části Denisa Kapitančiková.

Architektem, který zastávku navrhl, byl v době první republiky Oskar Poříska. Drobná stavba však řadu let chátrala a odpadávaly z ní kusy betonu. Za své vzaly kvůli stavební i finanční náročnosti snahy o přestavbu na malou kavárnu. Zastávka tak má být pouze opravena, aby neohrožovala okolí. "Jenže firma udělala betonáž střechy bez souhlasu statika, přičemž došlo ke změně tvaru stavby. Proto se musely zastavit veškeré další stavební práce," uvedla Kapitančiková.

Městská část proto odstoupí od smlouvy, vyčíslí smluvní pokuty a vypíše nové výběrové řízení tak, jak to schválili radní. Nový zhotovitel musí odstranit nevhodné zásahy a pokračovat ve stavbě podle dokumentace.

Opravy začaly loni 1. září a hotovo mělo být ještě před Vánoci. Před dvěma lety získala městská část přístřešek od dopravního podniku za 39.550 korun a musela jej oplotit, protože byl v havarijním stavu.

(čtk)