ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovarský kraj začal další část úprav Domova pro seniory

06.04.2016

Cheb 6. dubna - Karlovarský kraj začal s dalšími úpravami Domova pro seniory Skalka v Chebu. První etapa modernizace dvoupatrové přístavby domova má přijít na 35,4 milionu korun, přičemž kraj na ní získal dotaci z ministerstva práce a sociálních věcí ve výši 26,5 milionu. ČTK o tom dnes informoval náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák (ČSSD).

První etapa rekonstrukce zahrnuje novou jídelnu se zimní zahradou, posezení s občerstvením, moderní kuchyni a nově vybudované oddělení domova se zvýšenou péčí. Moderní technologie ve vývařovně domova přinesou pracovní komfort personálu kuchyně a umožní rozšířit sortiment jídel.

"V prvním nadzemním podlaží nově vznikne uzavřené oddělení pro klienty trpící stařeckou demencí. V těchto prostorách budou jednolůžkové pokoje s koupelnami, které bude možné variabilně uzpůsobovat podle různých potřeb klientů," popsala ředitelka domova Radka Müllerová. Součástí oddělení domova se zvláštním režimem bude společenská místnost pro společné aktivity klientů nabízené kvalifikovaným personálem.

"V současné době čeká Karlovarský kraj na odsouhlasení žádosti o dotaci na další dvě etapy vnitřní rekonstrukce. Práce by měly začít v roce 2017, budou spočívat ve výměně všech stávajících dožilých instalací a vytvoření bezbariérových osobních koupelen v každém pokoji klienta," doplnil Čermák. Plánovaná rozsáhlá rekonstrukce vnitřních prostor změní současnou budovu domova v bezbariérové prostředí plně uzpůsobené pro imobilní klienty. Po rekonstrukci má domov mít kapacitu 108 lůžek.

(čtk)