ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ústecká radnice řeší, co s ruinou bývalého hotelu

06.04.2016

Ústí nad Labem 6. dubna - Radnice ústecké části Severní Terasa po letech navázala kontakt s majitelem někdejšího hotelu Máj. Bude s ním jednat o možných investorech i případném odkoupení budovy do majetku města, řekla ČTK starostka Severní Terasy Renata Zrníková (nez.). Zchátralý dům leží mezi areálem univerzity a multifunkčním hřištěm a podle radnice je nebezpečný.

Hotel byl v 90. letech privatizován, posledních víc než 10 let je ale budova zcela opuštěná a postupně chátrala. Několikrát v ní hořelo, zloději kovů rozebrali vše, co mělo cenu, dnes jsou z panelákové budovy jen obvodové stěny. S majitelem se radnici povedlo navázat kontakt po dlouhých letech. "Je to po letech známka toho, že se něco začíná dít, protože roky zpátky komunikace s panem (Jaromírem) Houžvičkou byla téměř nulová. Nepřebíral poštu a nešlo s ním komunikovat. Teď se zřejmě nějakým způsobem prolomily ledy," řekla ČTK Zrníková.

Jasno o tom, co bude s hotelem dál, zatím není, majitel podle Zrníkové sám ještě hledá investory, kteří by mohli do objektu investovat a provozovat ho. "My jako město se můžeme také pozeptat a hledat investory," doplnila starostka.

Jednou z variant je podle Zrníkové i to, že by ruinu koupilo město. Tuto možnost včetně eventuální finanční nabídky chce starostka prodiskutovat jak s vedením města, tak následně i s majitelem. "Je možné buďto celou budovu zrekonstruovat s pomocí dotací a dotačních titulů například na nějaké sociální bydlení nebo seniorský dům. Pokud by veškeré statické posudky ukazovaly, že není budovu možné rekonstruovat, pak by se muselo uvažovat o její demolici," dodala Zrníková.

Před lety se o budovu zajímala ústecká univerzita, která zvažovala, že by tam vytvořila vysokoškolské koleje. Majitel za budovu tehdy žádal kolem 20 milionů korun. Cena byla pro univerzitu nepřijatelná. Osud budovy opakovaně řešil i stavební úřad, který vyzýval k jejímu zabezpečení a ukládal i pokuty.

(čtk)