ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Val. Klobouky chystají revitalizaci svého největšího sídliště

06.04.2016

Valašské Klobouky (Zlínsko) 6. dubna - Valašské Klobouky na Zlínsku chystají revitalizaci největšího sídliště ve městě, u Lužní ulice. Vedení radnice se sešlo s jeho obyvateli, kteří vybrali priority. Jako největší problém vidí lidé nedostatek parkovacích míst, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Sandra Novotná Kollerová.

Termín zahájení obnovy sídliště u Luční ulice zatím není podle mluvčí stanoven. "Po projednání všech vznesených připomínek začneme pracovat na návrhu projektové dokumentace," uvedla starostka Eliška Olšáková, podle které vedení města požadavky lidí žijících na sídlišti příliš nepřekvapily. "Problémy této lokality jsou dlouhodobě známé," řekla.

S nedostatkem parkovacích míst souvisí špatná průjezdnost páteřní komunikace. "Kvůli stojícím vozidlům se stává jednosměrnou. Město dostalo několik návrhů, kde parkoviště vytvořit. Rozporuplné názory budí návrh na protažení komunikace z ulice Luční do ulice Hřbitovní. Územní plán silnici už vymezuje, ale zda bude realizována, není zatím jasné," uvedla mluvčí.

Obyvatelům sídliště chybějí také hřiště pro malé děti, vadí jim nevyužívaná buňka na obecním pozemku a rychle projíždějící vozidla. "Požádali také o opravy nebo prodloužení chodníků a rozšíření sběrných hnízd na tříděný odpad a doplnění o kontejnery na textil. Diskutovalo se také o možné výstavbě nového bytového domu včetně navýšení kapacity parkovišť," řekla mluvčí.

Město loni dokončilo za více než 12 milionů korun opravu sídliště Palackého, které je nejstarší ve městě. Město nechalo zrekonstruovat veřejné zóny, opraveny byly komunikace, přibyla parkovací místa i hřiště.

Letos pětitisícové město hospodaří se schodkovým rozpočtem s příjmy 97,7 milionu korun a výdaji 100,5 milionu korun, schodek kryje přebytek hospodaření z minulých let. Na investice je vyčleněno přes 17 milionů korun.

(čtk)