ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Oprava sálu Slováckého divadla bude stát přes 4 miliony

06.04.2016

Uherské Hradiště 6. dubna - Oprava sálu Slováckého divadla v Uherském Hradišti přijde na 4,1 milionu korun. Práce jsou plánovány na dobu od 27. června do 19. září. Novinářům to dnes řekl místostarosta Zdeněk Procházka (KDU-ČSL). Stávající obklady stěn a podlahy nevyhovují požárním předpisům. Divadlo musí kvůli opravě přizpůsobit svůj program.

"Vyměněny budou veškeré textilie, které jsou na stěnách i na podlahách v hlavním sále, na chodbách i ve foyer divadla. Nutná bude demontáž sedadel, která se v rámci veřejné zakázky budou čistit. Práce zahrnují i drobnou opravu elektroinstalace," popsal Procházka. Nové materiály budou podle něj splňovat kritéria požární bezpečnosti, budou vyhovovat i po akustické stránce.

Podle Procházky je trvání opravy naplánováno na nejkratší možnou dobu. "Je ale jasné, že přesáhne obvyklé divadelní prázdniny, které trvají šest či sedm týdnů," doplnil Procházka. Letní filmová škola musela kvůli opravě sálu Slováckého divadla najít jiné promítací místo - bude v tenisové hale Sportcentra Morava.

Slovácké divadlo kvůli téměř tři měsíce trvající opravě přijde podle ředitele Michala Zetela zhruba o 1,5 milionu korun. Zetel už dříve ČTK řekl, že divadlo výpadek termínů vyřeší ve prospěch předplatitelů, že tedy ubudou představení "na volnou kasu". Divadlo se je pokusí nahradit vyšším počtem zájezdů, více představeními na Malé scéně a také open air představeními.

Oprava sálu se projeví i v programu divadla. Na konec této sezony plánovanou pohádku přesunuje uherskohradišťská scéna na jaro příštího roku. V předplatném na rok 2017 pak divadlo podle Zetela výjimečně nabídne místo obvyklých šesti titulů jen pět. Slovácké divadlo loni v říjnu slavilo 70 let své existence. Letos dosáhlo rekordních 8230 předplatitelů.

(čtk)