ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Svitavy zrekonstruují pro školy sportovní halu

05.04.2016

Svitavy 5. dubna - Svitavy zrekonstruují starou sportovní halu na stadionu. Bude sloužit hlavně jako centrální tělocvična pro výuku tělesné výchovy místních škol. Celkové náklady včetně projektové přípravy jsou vypočteny na 34,5 milionu korun včetně DPH, na přestavbu radnice získala většinu peněz z dotace ministerstva financí.

"Dělali jsme analýzu tělocvičen a kromě jedné žádná nevyhovovala současným normám. Proto je to řešeno jako centrální tělocvična pro základní a zčásti i střední školy," řekl ČTK Jiří Škrabal z radnice, který má projekt na starosti. Ve městě také bude postupně přibývat dětí. Kromě nich budou moci zařízení využívat i sportovní kluby.

V hale bude umístěna atletická oválná trojdráha, která bude splňovat podmínky pro soutěže žáků. K dispozici bude také víceúčelové hřiště s univerzálním povrchem pro míčové sporty. Tenis se v hale hrát nebude, tenisové kurty už jsou jinde.

Radnice chce v příštích týdnech vypsat soutěž na zhotovitele stavby. Podle Škrabala by se stará hala mohla začít na podzim bourat, nová by mohla začít sloužit kolem poloviny příštího roku.

(čtk)