ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Chomutov chce mít v lázních centrum vzdělávání

05.04.2016

Chomutov 5. dubna - Chomutovská radnice by chtěla v bývalých městských lázních vybudovat centrum neformálního vzdělávání. Rozsáhlá stavba v blízkosti centra přestala svému účelu sloužit na podzim roku 2012. Ambicí projektu je zlepšit nízkou úroveň vzdělání v okrese. ČTK o tom dnes informoval mluvčí radnice Jan Rödling.

Záměr představil primátor Daniel Černý odborníkům z různých oblastí. "Je to velký projekt, ke kterému potřebujete spoustu partnerů a garantů, odborníky na vzdělávání, zástupce vysokých škol, projektové manažery, ředitele organizací a další," uvedl Černý.

Na plánu spolupracuje Chomutov s Lenkou Mynářovou, autorkou marketingové strategie areálu Dolní oblasti Vítkovice a projektu Světa techniky na stejném místě.

Cílem nového centra má podle Černého být zlepšení nízké úrovně vzdělanosti v okrese, zvýšení konkurenceschopnosti na trhu práce a využití prostoru bývalých lázní v sousedství městského parku.

Na projektu by mohla spolupracovat ústecká Univerzita J. E. Purkyně nebo inovační centrum Ústeckého kraje. Následovat teď bude sociologický průzkum a vytvoření konceptu neformálního vzdělávání. Pak bude město na přestavbu shánět peníze.

Městské lázně otevřel Chomutov veřejnosti 1. října 1980. Byl to tehdy jeden z nejmodernějších plaveckých areálů na severu Čech. Aquasvět Chomutov nahradil v říjnu 2012 lázně, které ukončily provoz po havárii hlavního filtru. Zatímco do lázní v posledních letech chodila jen hrstka lidí, a to i když bylo vstupné v některých dnech za korunu, aquasvět je využit téměř na sto procent. Bývalé vedení města navrhovalo zbourání objektu lázní.

(čtk)