ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Rudná u Prahy chystá rozšíření školy

04.04.2016

Rudná (u Prahy) 4. dubna - Rudná u Prahy chystá rozšíření školy za 150 milionů korun, protože kapacita budovy už nestačí. Počet žáků by měl po úpravách stoupnout z 810 zhruba na 900 až 950 žáků. Město žádá o dotaci ministerstvo financí, projekt už dokončuje a brzy vypíše soutěž na zhotovitele prací. ČTK to dnes řekl starosta Rudné Lubomír Kocman. Počet obyvatel Rudné stoupl v posledních 15 letech o více než 1500 lidí na téměř 4900 obyvatel.

V Rudné letos u zápisu kvůli nedostatečné kapacitě omezili přijímání dětí z okolních obcí, část volných míst se losovala. Příští rok ale bude škola nutně potřebovat rozšířené prostory. "V posledních letech se otvíraly vždy čtyři první třídy, ale devátou končí dvě nebo tři třídy, postupně tak narůstá potřeba dalších prostor," uvedl starosta.

Kromě nových učeben bude ve škole rozšířeno zázemí, například jídelny, šatny a také sportoviště. Stavba bude rozdělená do dvou etap, v té první vzniknou nové provozní prostory, do nich se pak přemístí současné provozy a bude následovat druhá etapa, která upraví nynější zázemí na nové třídy a kabinety. Podle starosty tak kapacita školy bude upravovat už potřetí.

Přístavbu školy plánují i další obce v okolí Prahy, například Velké Přílepy, Buštěhrad nebo Unhošť.

(čtk)