ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Veselí nad Moravou opravilo sokolovnu

01.04.2016

Veselí nad Moravou (Hodonínsko) 1. dubna - Veselí nad Moravou na Hodonínsku opravilo za více než deset milionů korun areál sokolovny. Rekonstrukce podle místostarosty Petra Koláře (TOP 09) zahrnovala opravu házenkářského hřiště, ale i dalších míst pro jiné sporty. Slavnostní otevření je v plánu 1. května.

Nejvíce peněz dalo jedenáctitisícové město Veselí, které poskytlo skoro pět milionů. "Úspěšná byla také žádost o dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, která nakonec činila čtyři miliony korun," uvedl dnes Kolář. Dále se finančně podílela Tělovýchovná jednota Sokol, která je vlastníkem areálu, oddíl národní házené, který využívá hřiště pro házenou, a Církevní základní škola, jež areál využívá při hodinách tělesné výchovy.

Práce začaly loni v srpnu. Dělníci zrekonstruovali hřiště pro národní házenou, postavili nový běžecký ovál, doskočiště pro skok daleký a vysoký, zázemí pro vrh koulí, upravili povrch hřiště na basketbal a volejbal, vybudovali nový chodník a oplocení od Fügnerovy ulice. Nové je také veřejné osvětlení, zeleň a zatravnění ploch.

V současnosti podle místostarosty pracovníci městských služeb dokončují poslední úpravy zeleně a obruby dopadových ploch u hracích prvků. Celý areál bude od května otevřený v denních hodinách pro veřejnost a využívat ho budou moct sportovní oddíly i jednotliví sportovci a rodiny s dětmi.

Veselí nad Moravou má na letošní rok schválený rozpočet s přijmy 194,5 milionu a výdaji 146,5 milionu.

(čtk)