ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Ostrově začne demolice starého sportoviště

31.03.2016

Ostrov (Karlovarsko) 31. března - U starého atletického hřiště u základní školy Masarykova v Ostrově začne v dubnu demolice. K zemi půjde zchátralá tribuna i garáž v areálu, terén pak bude potřeba srovnat a připravit pro výstavbu. Práce na stavbě nového areálu za 56 milionů korun by měly začít v červnu, řekl dnes novinářům starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD).

"Rada města na svém jednání schválila zadávací podmínky na dodavatele stavby na demoliční a zemní práce nového atletického areálu. Tyto práce by měly být zahájeny v dubnu letošního roku a dokončeny v červnu. Předpokládané výdaje jsou necelé tři miliony korun," uvedl Čekan. Stará tribuna už na místě stojí od 60. let minulého století, stržena bude i garáž v sousedství praktické školy.

Nový atletický areál by měl na místě stát už v listopadu letošního roku. Na jeho výstavbu žádá město o dotaci z ministerstva školství. Atletický ovál bude 333 metrů dlouhý, vystavěno bude i zázemí pro technické disciplíny. Vzniknout by měla také menší tribuna, zázemí pro sportovce a víceúčelové hřiště. Takový areál dosud v Ostrově chyběl. Využívat ho budou moci školáci i atletické kluby nebo veřejnost.

Ve druhé etapě by mohlo doplnit atletické sportoviště i hřiště na fotbal, celková investice do areálu by tak přesáhla 70 milionů korun.

(čtk)