ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zákolany na Kladensku plánují opravu školy

30.03.2016

Zákolany (Kladensko) 30. března - Zákolany na Kladensku plánují opravu a rozšíření školy za téměř 20 milionů korun. V budově nyní nestačí místa v učebnách ani v jídelně. Celkem má teď škola přes 70 žáků, kromě dětí ze Zákolan sem dojíždějí i z dalších několika obcí včetně těch, kde základní školu nemají. Cílem projektu je změnit malotřídní školu na školu s výukou v samostatné třídě pro každý ročník. ČTK o tom informovala starostka Zákolan Lucie Wittlichová.

"Přibýt by měly dvě kmenové třídy v půdních prostorách školy a samostatné prostory pro družinu," uvedla starostka. Vybudováno bude i další zázemí včetně toalet. Zákolany mají na rozšíření školy připravený projekt a žádají o dotaci ministerstvo školství. Dotace by měla pokrýt většinu nákladů.

Obec si nechala v rámci příprav projektu zpracovat i demografickou studii. Z ní pak vycházela při plánovaném zvýšení počtu žáků ve škole až na 120, z toho by 90 dětí mělo studovat prezenčně a 30 v domácí výuce, protože zákolanská škola umožňuje i tento typ vzdělávání.

Další úpravy budou spočívat v přesunu jídelny z přízemí budovy do suterénu. Kapacita jídelny se tak zvětší na sto míst. V přízemí se rozšíří šatny a vznikne zde také skladovací místnost například s nářadím z tělocvičny.

(čtk)