ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Polička vrací historickým ulicím původní ráz

29.03.2016

Polička (Svitavsko) 29. března - Polička na Svitavsku postupně vrací ulicím v historickém centru původní ráz. Z vozovek mizí asfalt nebo smíšený povrch a nahrazuje je žulová dlažba, podobnou úpravou prochází i většina chodníků. Ty se navíc někde rozšiřují, takže chodci budou mít více místa, řekla dnes ČTK mluvčí města Naděžda Šauerová.

"Chceme, aby střed města měl více historický a sjednocený vzhled. Začalo to na Palackého náměstí, na něž postupně navazují z něj vycházející a blízké ulice," uvedla Šauerová.

Letos město opraví ulice Riegrova, U Masných krámů, Hradební a část Václavské ulice. Náklady včetně opravy kanalizace dosáhnou 11,8 milionu korun, dalších 1,7 milionu korun bude stát výměna vodovodu v Riegrově ulici. Někde budou také vyměněny kabelové rozvody veřejného osvětlení. Na opravách ulic se bude po etapách pracovat až dokonce tohoto roku.

Již dříve Polička předláždila a upravila ulici Masarykovu, Komenského, Novou a Růžovou. Větší část ulic v centru tak bude mít letos novou podobu.

(čtk)