ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Beroun chce převzít provozování zimního stadionu

29.03.2016

Beroun 29. března - Beroun chce převzít provozování zimního stadionu, který tento měsíc postihla odstávka provozu. Cílem je předejít případným dalším stížnostem. Město plánuje vytvořit sportovní příspěvkovou organizaci, pod kterou by od příštího roku kromě stadionu spadala městská sportoviště, hřiště i kemp. ČTK to dnes sdělila mluvčí radnice Adéla Felklová. Reakci dosavadního provozovatele stadionu ČTK zjišťuje.

Neplánovanou odstávku si vyžádalo přerušení dodávky elektřiny, musely být dočasně zrušeny veškeré sportovní tréninky. Podle ředitele společnosti Dynatel Tomáše Němce byl provoz přerušen od 9. do 17. března a šlo o ojedinělý problém za dobu 23 let, kdy firma stadion provozuje. Rozhodnutí radnice dnes ředitel nechtěl komentovat s tím, že to přísluší jednateli společnosti. Jeho vyjádření ČTK zjišťuje.

Felklová uvedla, že Dynatel stadion provozuje na základě obtížně vypověditelné smlouvy o výpůjčce z roku 1993, respektive 2003. Radní se po právní analýze rozhodli vyzvat provozovatele k vrácení objektu do konce března a také schválili záměr odstoupit od smlouvy o výpůjčce pro závažné porušení povinností. "Domníváme se, že město je jako vlastník schopno zajistit lepší provoz i údržbu objektu stadionu," uvedl starosta Ivan Kůs (ČSSD). Současně radnice zastavila měsíční splácení dotace na provoz stadionu, která ve schváleném rozpočtu činila 2,5 milionu korun ročně.

Němec na webových stránkách stadionu už dříve uvedl, že firma zimní stadion provozuje 23 let, a přestože výpadek zasáhl do sportovního života bolestně, jde o první podobný problém. "Procentuálně vyjádřeno Zimní stadion Beroun bez problémů fungoval 99,89 procenta času, kdy jej máme ve správě. Snad to není tak málo a dokážete nám zaváhání odpustit," namítl.

(čtk)