ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Tábor připravuje rozsáhlou rekonstrukci bazénu

29.03.2016

Tábor 29. března - Tábor připravuje kompletní rekonstrukci plaveckého bazénu. Práce se uskuteční v několika etapách a zatím není známo, v jakém roce projekt skončí. Rekonstrukce si vyžádá náklady v hodnotě několika desítek milionů korun. Stávající bazén tak rozšíří pro návštěvníky služby i tím, že v areálu vznikne aquapark. ČTK to řekl jednatel společnosti Tělovýchovná zařízení města Tábor Jan Benda.

První etapa, která obnáší rekonstrukci dětského bazénu, šaten a wellness služeb, začne zřejmě v květnu příštího roku. Skončí v podzimních měsících a výhledově na ní naváže druhá část projektu. Ta počítá s rekonstrukcí vnitřního bazénu a ochozu. "První etapa bude stát 50 milionů korun a ta druhá pak kolem 20 milionů korun. V případě třetí etapy ještě částku neznáme, protože si nejsme jisti její finální podobou," uvedl Benda. Závěrečná část projektu počítá s výstavbou aquaparku.

Druhá etapa rekonstrukce by se měla uskutečnit do roku 2021. Benda však uvedl, že v případě možností získání dotace mohou začít práce i dříve. Otevřenou otázkou zatím zůstávají termíny pro třetí etapu.

Táborský plavecký areál, který se skládá z vnitřního a venkovního bazénu, je v provozu od roku 1982. Podle Bendy si rekonstrukci vyžaduje už v řadě parametrech nevyhovující stav objektu. "Těch více než 30 let slouží areál veřejnosti bez výraznějších úprav nebo zásahů. Vyžilost konstrukcí staveb je tudíž už značná," uvedl Benda.

Nejde o jedinou plánovanou úpravu plaveckého areálu v Jihočeském kraji. V Písku chystají výstavbu nového komplexu, tamní plovárna, která je architektonicky téměř kopií táborského bazénu, už rovněž nevyhovuje současným požadavkům.

(čtk)