ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Lanškroun prodává areál technických služeb

28.03.2016

Lanškroun (Orlickoústecko) 28. března - Lanškroun na Orlickoústecku prodává za 12 milionů korun areál technických služeb města. Hledá investora, který tam postaví výrobní haly a nabídne pracovní místa. Městská organizace se stěhuje do nového zázemí. ČTK to řekl starosta Radim Vetchý (Lanškrounské fórum).

Areál o velikosti 17.000 metrů čtverečních je v průmyslové zóně a z 80 procent je již vyklizený. Město do něj v posledních letech moc peněz neinvestovalo, bude na investorovi, zda budovy zbourá, nebo je využije, řekl starosta.

"Prostor v průmyslové zóně nemáme již mnoho, tak bychom ji chtěli využít k tomu účelu, ke kterému sloužit má, takže podpora zaměstnanosti a vybudování nějakého výrobního areálu," řekl Vetchý.

Loni se již jeden investor z oblasti elektrotechnického průmyslu o areál zajímal, chtěl stavět výrobní halu. Město však nemělo dokončené nové zázemí pro své technické služby, proto se prodej neuskutečnil.

Vedle radnice postavila nový separační dvůr a opravila budovy za necelých 15 milionů korun. Přes deset milionů korun zaplatila z evropské dotace. Lokalitu dřív vlastnily Lesy ČR, které tam měly manipulační sklad.

"Opravila se a zateplila administrativní budova včetně kanceláří v přízemí a prvním patře, opravily se garáže. Letos ještě plánujeme stavět nové garáže," řekl starosta. Náklady by měly být odhadem přes dva miliony korun.

(čtk)