ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Švihov postaví pro školu i veřejnost sportovní halu

26.03.2016

Švihov (Klatovsko) 26. března - Novou sportovní halu pro potřeby školy i veřejnosti postaví Švihov na Klatovsku. Město se zhruba 1700 obyvateli stavbu sportovní haly připravuje asi tři roky, původně na ni chtělo získat dotaci z EU. V novém plánovacím období ale stavby, které byly v předchozím období podporované a vítané, unie už finančně nepodpoří. Švihov tak musí více než dvacetimilionové náklady zaplatit sám, řekl ČTK starosta Václav Petrus.

Nová sportovní hala bude navazovat na tělocvičnu školy. "Tělocvična je z konce 50. let, malinká a nevyhovuje nejen těm 450 dětem ve škole a školce, ale ani široké sportovní veřejnosti," řekl Petrus. Město nyní uzavírá výběrové řízení, z něhož vzešla cena 21,5 milionu korun. Stavět se začne letos v červenci, na konci srpna 2017 by měla být hala hotova.

Protože se musela hala vejít do omezeného prostoru, bude částečně omezena velikost hřiště pro házenou, všechny ostatní míčové sporty ale budou mít hřiště v plné velikosti. Ve Švihově se hraje volejbal, tenis, basketbal či florbal. "Stávající malinká tělocvična nevyhovuje prostorově ani časově, je vytížená každý den do večera a dokonce se musí některé sporty odehrávat ve velkém sálu v kulturním domě, ten na to ale není uzpůsoben," dodal starosta.

I po postavení haly se bude stará tělocvična využívat, pro školu i pro cvičení a sportování veřejnosti.

Švihov má letos schodkový rozpočet s příjmy 27,5 milionu a výdaji 50,4 milionu korun. Téměř třiadvacetimilionový schodek vznikne mimo jiné právě kvůli stavbě haly. Schodek pokryje město z rezerv předchozích let.

(čtk)