ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Boskovice plánují stavbu severozápadního obchvatu

24.03.2016

Boskovice (Blanensko) 24. března - Boskovice si nechají do září vypracovat studii, která radnici navrhne dvě varianty severozápadního silničního obchvatu města. Půjde o komunikaci, která z centra odvede auta jezdící mezi Brnem na jihu a Velkými Opatovicemi nebo Jevíčkem severně od Boskovic. Denně městem projede zhruba 4000 aut, což působí nemalé potíže, řekla dnes ČTK boskovická místostarostka Jaromíra Vítková (KDU-ČSL).

"Potíže jsou nejen v dopravě, ale vozidla nám tu také znečišťují ovzduší. Problém je nutné řešit stavbou obchvatu," uvedla místostarostka. Silnice bude zhruba dva kilometry dlouhá. Náklady spojené s její výstavbou nejsou zatím známy.

Město chce mít hotovy dvě varianty, které především upřesní, kudy obchvat vést. Následně začne diskuze na radnici i s veřejností o tomto projektu. Teprve poté by mohly být vyčísleny náklady na něj. Město bude usilovat o dotace.

Na jižní Moravě nyní obchvaty plánují představitelé radnic se silničáři například ve Znojmě, Břeclavi nebo v Bučovicích na Vyškovsku. Vždy jde o projekty za desítky milionů korun, které bude většinou prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) financovat stát.

(čtk)