ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Brno za 57 milionů opraví ulici Palcary

15.03.2016

Brno 22. března - Brno za 57 milionů korun opraví ulici Palcary. Vznikne tam stovka parkovacích míst pro návštěvníky blízké zoologické zahrady, která nemá dostatek míst k zaparkování. Práce by se měly dotknout i inženýrských sítí. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Vše by mělo být hotové v letech 2017 až 2018.

Ulice Palcary začíná křížením s ulicí U Zologické zahrady a vede k útulku pro opuštěná zvířata. Radní dnes schválili investiční záměr na její rekonstrukci. Nyní se na začátku ulice nachází zhruba 80 parkovacích míst. Podle Mrázka bude po rekonstrukci o 100 parkovacích míst více. Sběrné středisko odpadů se posune do zadní části ulice podle územního plánu. "Parkoviště v současnosti není zpoplatněné a neuvažujeme o tom ani do budoucna. Bude sloužit pro návštěvníky zoo, která má jako taková velmi omezenou kapacitu parkování před vlastním vstupem. Do jisté míry tím trpí návštěvnost zoo po celý kalendářní rok," uvedl Mrázek.

Kromě toho město řeší, zda kompletně zrekonstruuje inženýrské sítě. "V tuto chvíli řešíme pouze veřejné osvětlení, ale necháváme si posoudit i ostatní sítě, zejména kanalizaci a vodovod, zda-li není potřeba rekonstrukce z hlediska stáří nebo větší zkapacitnění kanalizace kvůli výstavbě," dodal Mrázek.

Schválený záměr se nelíbí bývalému náměstkovi primátora a předsedovi spolku Brno+ Robertovi Kotzianovi (ODS). "Rekonstrukce ulice Palcary je pouze náhradním řešením akutního nedostatku parkovacích míst u brněnské zoo. Skutečným a systémovým řešením je výstavba nového vstupu do zoo, a to buď na plánovaném místě v Brně-Kníničkách, nebo na jiném vhodném místě," uvedl Kotzian, který považuje za nehospodárné vynakládat 57 milionů na náhradní řešení.

Vedení města však uvádí, že je rekonstrukce potřebná i kvůli tomu, aby se zabránilo havarijnímu stavu ulice. V okolí se totiž rozrůstá bytová výstavba a silnější je i provoz v okolních průmyslových areálech. Ulice nemá zpevněnou krajnici a není tam ani chodník, který nově vznikne.

(čtk)