ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Začala druhá část opravy zlínské Mostní ulice

22.03.2016

Zlín 22. března - Ve Zlíně začala druhá část rekonstrukce Mostní ulice. Je to jedna z největších současných investičních akcí v krajském městě, vyžádá si 55 milionů korun. Oprava ulice vedoucí čtvrtí s baťovskými domy začala loni, hotová by měla být do srpna, řekl dnes ČTK mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.

"V současné době se překládají inženýrské sítě, zároveň byla zahájena stavební činnost na úseku od křižovatky ulic Mostní a Topolová po křížení s ulicí Na Včelíně," uvedl mluvčí.

Loni stavbaři opravili 300 metrů krajních částí ulice, a to v úseku mezi ulicemi Čiperova a Na Vyhlídce a mezi ulicemi A. Randýskové a Topolová. Nové jsou zde také chodníky, přeloženy byly inženýrské sítě. "Letos nás čekají osm set metrů dlouhé úseky směrem do centra Zlína až po pizzerii Barli," uvedl radní Josef Novák (STAN).

Mostní ulice bude rozšířena v průměru o tři čtvrtě metru. Kluzké a značně poškozené kostky nahradí asfalt. "Křižovatky budou mírně vyvýšené, aby řidiči museli přibrzdit, což zvýší bezpečnost chodců. Na fakt, že najíždí na křižovatku, bude automobilisty upozorňovat i dlažba," řekl primátor Miroslav Adámek (STAN).

Kvůli rekonstrukci Mostní ulice se výrazně zvýšil provoz na ulici Bratří Sousedíků, která je jednou z hlavních objízdných tras. Její stav se v posledních měsících výrazně zhoršil i přes průběžné lokální opravy. Radnice proto připravuje její kompletní rekonstrukci. "Pracujeme na zajištění potřebné dokumentace," uvedl vedoucí odboru koncepce a realizace dopravních staveb magistrátu Karel Říha.

(čtk)