ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Mladá Boleslav rozšiřuje síť cyklostezek

21.03.2016

Mladá Boleslav 21. března - Mladá Boleslav plánuje stavbu páteřní cyklostezky, po níž by se cyklisté ve městě bezpečně dostali za zábavou nebo na úřady, ať už bydlí v jakékoli městské části. S pomocí evropských dotací v rámci Integrovaného plánu rozvoje území bude finančně zajištěno dalších 14,4 kilometru cyklostezek. Stavbu chce město dokončit do roku 2023, počítá s náklady přibližně 100 milionů korun. Uvedl to náměstek primátora Jiří Bouška na webu města.

"Cyklostezky ovšem nechceme budovat jenom v Mladé Boleslavi, ale i okolních obcích," řekl Bouška. Podle něj je aktuálně v přípravě projekt cyklistického spojení s Březnem, v příštím roce chce vlastní cyklostezku postavit Řepov. "Plány koordinujeme společně tak, aby na sebe cyklostezky logicky navazovaly," řekl Jiří Bouška.

Další důležitou etapou výstavby páteřní cyklostezky ve městě je její vybudování na třídě T. G. Masaryka a v Jičínské ulici. "Část na Severním sídlišti již máme kompletní, teď se tedy posouváme směrem do centra města," uvedl Bouška. Na třídě T. G. Masaryka již loni vznikl krátký úsek cyklostezky při opravách chodníku u obchodní akademie. Ještě letos bude pokračovat rekonstrukce chodníku a s ní i nová část této cyklostezky ve směru k náměstí Míru. Na druhou stranu, podél T. G. Masaryka a Jičínské ulice, se výstavba této cyklostezky také připravuje.

Možnosti pohybu cyklistů zlepšila od loňska také nová cyklostezka podél Severovýchodní tangenty. Nyní musí město dořešit navazující úseky kolem Bondy centra k cyklostezce v ulici mjr. Frymla a na druhé straně k Jičínské ulici. "Vize je taková, že po vybudování páteřní cyklostezky postavíme v součinnosti s okolními obcemi i další na výjezdy za rekreací mimo město," uvedl náměstek Bouška.

(čtk)