ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V morkovické průmyslové zóně najde zázemí truhlářská firma

21.03.2016

Morkovice-Slížany (Kroměřížsko) 21. března - Do průmyslové zóny v Morkovicích na Kroměřížsku míří další investor. Truhlářství Remich zde hodlá postavit svou provozovnu, v níž by mělo najít práci asi deset lidí. Není to sice mnoho, ale pro Morkovice je každé nové pracovní místo zajímavé, řekl dnes ČTK starosta Pavel Horák (nez.).

Truhlářství je nyní v pronajatých prostorách v nedalekých Pačlavicích. Podle Horáka bude zastupitelstvo rozhodovat o prodeji pozemku v průmyslové zóně na bývalém vlakovém nádraží. Půjde asi o 2000 metrů čtverečních. V zóně již funguje kovárna a od loňského roku i stanice zdravotnické záchranné služby, dokončuje se instalatérství.

Podle starosty v zóně po prodeji pozemku firmě Remich zůstane nevyužitá asi hektarová plocha. Zatím se také nic neděje s bývalou nádražní budovou, která zbyla po před lety zrušené železniční trati Morkovice - Nezamyslice. Místo kolejí byla postavena cyklostezka, v budově by mohly být zřízeny služby pro cyklisty či bruslaře.

Zatímco menší průmyslová zóna po bývalém nádraží je téměř zaplněná, větší pro průmysl vyčleněná plocha na okraji města ve směru na obce Uhřice a Počenice zeje prázdnotou. Pozemky o výměře 6,5 hektaru jsou v nabídce už asi deset let. Investory měla lákat blízkost dálnice, zatím se však žádná z firem k této investici neodhodlala.

"Občas se nějaký zájemce přes CzechInvest ozve, ale do dalšího kola se nedostaneme. Je to zklamání," uvedl Horák. Nezaměstnanost v Morkovicích a okolí převyšuje krajský i celostátní průměr. V poslední době ale už není v procentech dvouciferná, v únoru v Morkovicích činila 8,06 procenta. V kraji byla 6,1 a v ČR 6,3 procenta. Město si od zóny slibovalo až 100 pracovních míst.

(čtk)