ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Historická Švermova ulice dostane nový povrch i mobiliář

21.03.2016

Kadaň (Chomutovsko) 21. března - Švermova ulice u radnice v Kadani bude v letošním roce rekonstruována. Betonovou dlažbu v pěší zóně přímo v centru města nahradí dlažba z řezané žuly. Nový vzhled dostane i mobiliář ulice, současnou úřední desku nahradí elektronická tabule, řekl ČTK starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS).

"V letošním roce, pravděpodobně na sklonku měsíce září, bychom vyměnili povrchy ve Švermově ulici. To je taková tepna pro chodce ve staré části města. Vyměníme starou betonovou dlažbu, která už je ošklivá, zašlá a špinavá, za dlažbu z přírodního materiálu, a to ze žuly," uvedl Kulhánek. Žulový povrch bude podle něj upraven tak, aby se po něm dobře chodilo "i děvčatům na podpatcích nebo maminkám s kočárky."

Nový mobiliář bude kovový a umístěný tak, aby nerušil pohled na nedalekou historickou Mikulovickou bránu. "Ulice se celkově zkultivuje, aby byla reprezentativní ulicí v centru města, jako bývala v minulosti," doplnil starosta.

Další novinkou bude elektronická úřední deska, která nahradí současnou klasickou. Důvodem je především to, že materiálů ke zveřejnění přibývá, a úřední deska by se tak musela zvětšovat. Město tak navíc bude šetřit papírem. "Na druhé straně desky potom budou informace pro turisty," řekl Kulhánek.

Náklady na elektronickou desku jsou zhruba 400.000 korun. Přesný rozpočet rekonstrukce město ještě nezná, náklady by ale neměly přesáhnout pět milionů korun.

(čtk)