ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Letohrad prodá pozemky výrobci elektrokol

20.03.2016

Letohrad (Orlickoústecko) 20. března - O průmyslovou zónu v Letohradu na Orlickoústecku projevil zájem další kupec, postaví tam výrobní halu a začne vyrábět elektrokola. ČTK to řekl starosta Petr Fiala (ODS). Zóna se zaplňuje pozvolna. Pozemky jsou v nabídce od roku 2008.

Od roku 2008 radnice získala dva kupce, kteří se v Letohradě zabývají kovovýrobou a produkcí elektrosoučástek. Obě společnosti zaměstnávají asi čtyři desítky lidí. Firma Bike Land přijme přibližně 50 lidí. "Nám nevadí, že zóna není plná, nespěcháme, čekáme, kdo se ozve," dodal starosta.

Zájemce o pozemky již v Letohradě zázemí má, ale provozovna už nestačí jeho rozvojovým plánům. Pokud postaví nový provoz, pětihektarová zóna bude zaplněná z více než poloviny.

Starší průmyslová zóna je o tři hektary větší a většina pozemků patří firmě OEZ, která vyrábí elektrozařízení a patří k největším zaměstnavatelům v regionu. Závod patřil po privatizaci od roku 1994 českým podnikatelům, od roku 2007 je součástí německé skupin Siemens.

(čtk)