ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

O zakázky v Ostrově je zájem, město tak šetří

19.03.2016

Ostrov (Karlovarsko) 19. března - Město Ostrov na Karlovarsku registruje zvýšený zájem firem o veřejné zakázky. Například do výběrového řízení na demolici bývalé stanice Mladých přírodovědců se přihlásilo 27 firem. Městu se díky tomu podařilo snížit cenu zakázky, což přináší úsporu městskému rozpočtu. ČTK to řekl starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD).

"Měli jsme nějaký nástřel, že by demolice měla stát kolem jednoho milionu korun. Do této zakázky se nám přihlásilo 27 firem, vítěz nabídl cenu něco přes půl milionu korun," uvedl Čekan.

Podobná situace nastala i u zakázky na propojení ulic Jáchymovská a Smetanova. Oprava zkratky mezi Ostrovem a obcí Kfely měla stát zhruba 1,5 milionu, vítěz zakázky nabídl milion korun. "Je to taková zpevněná cesta, ne úplně v ideálním stavu je tam schodiště. To bude nově zrušeno a bude tam vytvořen bezbariérový přístup," doplnil starosta.

Do investičních akcí plánuje letos Ostrov vložit přes 100 milionů korun. Mezi nejvýznamnější projekty patří například výstavba atletického areálu nebo rozšíření domova pro seniory.

(čtk)