ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Stavba smuteční síně v Morkovicích by mohla začít v červnu

16.03.2016

Morkovice-Slížany (Kroměřížsko) 16. března - Stavba nové smuteční síně v Morkovicích-Slížanech na Kroměřížsku by mohla začít v červnu. Místo pro civilní pohřební obřady v třítisícovém městě dosud chybí. Smuteční síň bude stát v těsné blízkosti hřbitova v areálu bývalého podniku Komunální služby Morkovice. Náklady včetně úpravy okolních komunikací dosáhnou asi k 21 milionům korun, řekl ČTK starosta Pavel Horák (nez.).

"Projekt zahrnuje stavbu vlastní smuteční síně plus zázemí, které je nutné, prostory, kde se příbuzní mohou shromáždit před pohřbem, takzvaný výstav zemřelého i zázemí pro personál - sprchy, chladící prostory a podobně," popsal Horák. Uvedl, že součástí stavby budou i zpevněné plochy, parkové úpravy a také oplocení. Radnice nyní chystá ještě některé dokumenty pro stavební povolení, které by mohlo být vydáno v dubnu.

Obřadní síň bude navazovat na hřbitov, stavba bude trvat zhruba rok. Lidé, kteří se nechtějí se svým blízkým loučit církevním obřadem v kostele, nyní musejí na civilní obřady jezdit do dvacet kilometrů vzdálené Kroměříže. Náklady na stavbu smuteční síně hodlá radnice pokrýt ze svého rozpočtu. Město kromě místa posledního rozloučení hodlá v dalších letech stavět ještě radnici a komunitní domov pro seniory.

Stavbu nových smutečních síní připravují ve Zlínském kraji také radnice v Kunovicích na Uherskohradišťsku a ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku.

(čtk)