ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Úřad práce v Brně opravil za svoje bývalé sídlo

16.03.2016

Brno 16. března - Úřad práce v Brně opravil za 67 milionů korun svoje bývalé sídlo v Křenové ulici. Lidé si tam budou moci vyřídit veškeré záležitosti týkající se dávek pomoci v hmotné nouzi, příspěvku na péči a dávek pro osoby se zdravotním postižením. Úřad práce to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Staronové kontaktní pracoviště úřad otevře veřejnosti v pondělí 21. března. Lidé dosud museli svoje věci vyřizovat na dvou místech - na Mojmírově náměstí a Šujanově náměstí.

Od příštího měsíce se situace změní. Všechny agendy, kromě oddělení zaměstnanosti a státní sociální podpory, se přestěhují na novou adresu. "Lidé tak už nebudou muset z větší části přejíždět. K vyřízení většiny záležitostí týkajících se oblasti nepojistných sociálních dávek jim bude stačit jedna návštěva Úřadu práce," uvedl ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Brně Josef Bürger. Sestěhování pracovišť do jednoho místa podle něj bude mít pozitivní vliv i na zvýšení efektivity práce úřadu.

Jako první se v polovině března přestěhují zaměstnanci ÚP ČR z Mojmírova náměstí. Následně se na konci dubna na novou adresu přesune pracoviště ze Šujanova náměstí.

Budova, kterou Úřad práce zrekonstruoval, je z roku 1940 a od té doby neprošla výraznější úpravou. Nyní má zateplenou fasádu, vyměněná jsou okna. Budova je bezbariérová včetně nového výtahu.

Úřad práce budovu v minulosti využíval jako svoje hlavní brněnské sídlo. Pak se ale přestěhoval do novostavby poblíž justičního paláce.

(čtk)