ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zastřešení tribuny na kladenském stadionu bude hotové v červnu

15.03.2016

Kladno 15. března - Zastřešení tribuny na kladenském stadionu Sletiště bude hotové v červnu. Diváci atletických závodů, ale i dalších akcí tak budou chráněni před deštěm i sluncem. Projekt bude stát zhruba deset milionů korun. V tuto chvíli je část tribuny, která je určena pro sezení, uzavřena. ČTK o tom informovala mluvčí Kladna Lenka Růžková.

Zastřešena bude celá část tribuny se sedačkami, tedy zhruba 1200 míst. "Návštěvníci Sletiště a především uživatelé cyklotras musí být opatrnější, neboť se v areálu pohybují vozidla ze stavby," uvedla mluvčí. Projekt by měl být dokončený před červnovými vícebojařskými závody TNT Express Meeting. Podle mluvčí si Kladeňáci po dokončení zastřešení budou moci užít sportovní, kulturní, společenské i rekreační akce maximálně za každého počasí.

Ocelovou střešní konstrukci navrhl architekt Karel Albrecht. Střecha zároveň pomůže částečně řešit zavlažování areálu, dešťové svody jsou z ní vedené do podzemní nádrže, která bude zdrojem vody pro zavlažovací systém. Město tak ušetří na nákladech za vodu, kterou dosud používalo jen z vodovodního řadu.

(čtk)