ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nové Strašecí připravuje přístavbu školy

14.03.2016

Nové Strašecí (Rakovnicko) 14. března - Nové Strašecí na Rakovnicku připravuje přístavbu školy i dokončení kanalizace. Každý z projektů je zhruba za sto milionů korun, město už požádalo o dotace, teď čeká na jejich vyhodnocení. To by mělo být během jara. Pokud Nové Strašecí uspěje, práce na kanalizaci i škole začnou ještě letos. ČTK dnes to řekl starosta Nového Strašecí Karel Filip (ČSSD). Letošní rozpočet města je přibližně 96 milionů korun. Nové Strašecí má zhruba 5500 obyvatel.

Kanalizaci je třeba dokončit zhruba v pětině města včetně nové zástavby. Práce by měly trvat asi tři roky. "Spoluúčast na projektu město zaplatí z kanalizačního fondu, takže rozpočet to nezatíží," uvedl starosta. Nové Strašecí, respektive technické služby města, totiž městskou kanalizaci provozují, peníze do fondu jdou tedy z poplatků za stočné.

Na podzim by ve městě také měla začít stavba nové školní tělocvičny, což je první etapa rozšíření školy. Její kapacita by měla stoupnout o více než stovku žáků zhruba na tisícovku. Zároveň ale podle starosty přispěje přístavba ke zkvalitnění výuky, protože počet žáků ve třídách nebude muset být vysoký ani v případě, že bude dětí přibývat. "Letos jsme měli u zápisu rekordní množství dětí. V září nastoupí 110 prvňáků, což je nejvíce v historii," uvedl starosta.

Nové Strašecí také plánuje opravu podlahy sportovní haly, rekonstrukci centrálního zásobování teplem nebo například také úpravu prostoru u sokolovny, kde by měl vzniknout park. Vedení města také uvažuje o stavbě nové čistírny odpadních vod, kapacita té stávající totiž odpovídá současné velikosti města, ale v případě další výstavby už stačit nebude.

(čtk)