ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Ostravě začaly práce na dostavbě ohyzdné budovy

11.03.2016

Ostrava 11. března - Společnost Red House Development zahájila práce na dostavbě železobetonového objektu naproti Domu kultury města Ostravy, z něhož by měl do konce příštího roku vzniknout multifunkční dům s kancelářemi i prostory k bydlení. ČTK to dnes potvrdila zástupkyně společnosti Sylvie Pyszková. Rozestavěná budova na frekventovaném místě v blízkosti krajského úřadu hyzdí lokalitu přes čtvrt století. Společnost podle dohody s městem z loňského roku musela práce na přestavbě zahájit do konce března.

"Dostavba skeletu je zahájena přípravnými pracemi a demolicí části horní stropní desky. První závazný milník, smluvně zajištěný městem, a to zahájení prací na opláštění objektu do konce března 2016, splníme," uvedla Pyszková.

Společnost Red House Development objekt koupila za zhruba 53 milionů korun už v roce 2008. V minulosti město několikrát žádala o prodloužení lhůty pro jeho dostavbu. Loni v červnu zastupitelstvo města nejprve odmítlo opětovnou žádost vlastníka objektu na prodloužení termínu dostavby. Nakonec se ale obě strany na podmínkách dokončení stavby dohodly. Podle smluvního dodatku musí být opláštění stavby, tedy fasáda a střecha hotovy do konce letošního roku, zcela dokončen pak musí být objekt do konce roku 2017.

"S investorem jsme v kontaktu a věříme, že harmonogram, který jsme si dohodli v loňském roce, bude splněn, a že se Ostrava zbaví po dlouhé době jednoho z vředů na své tváři," řekl ČTK primátor Tomáš Macura (ANO).

Objekt by se měl změnit v multifunkční dům s kancelářskými prostory, bytovou částí i komerčními prostory. Rozestavěný dům měl být původně krajským sídlem komunistické strany. Po roce 1989 zůstal stát jako torzo minulého režimu.

(čtk)