ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kostelec postaví kontejnerovou školu

11.03.2016

Kostelec n. Č. l. (Kolínsko) 11. března - Základní škola v Kostelci nad Černými lesy se potýká s nedostatečnou kapacitou. Město se proto rozhodlo pro výstavbu kontejnerové školy, která by měla poskytnout prostory čtyřem třídám prvního stupně ZŠ a až 120 dětem. ČTK to dnes řekl starosta města Jiří Kahoun. Na stavbu v ceně asi 15 milionů korun žádá město dotaci u ministryně školství, samo z rozpočtu vyčlenilo 2,3 milionu. Žáci by se mohli v nové budově učit již od letošního září.

"O dotaci by mělo být rozhodnuto do tří týdnů. Zatím se ještě vejdeme, ale je to už na hraně. Doufáme, že kontejnerová škola bude žákům k dispozici již od nového školního roku," řekl Kahoun. Dodal, že pokud město dotace na kontejnerovou školu nedostane včas a bude zřejmé, že zájem rodičů o umístění dětí školy přesáhne kapacitní možnosti, je možnost investovat do opravy obecní školy v obci. Zde by však přibyla kapacita jen pro dvě třídy, budova je navíc zanedbaná a potřebuje nový kotel. Taková rekonstrukce by město přišla zhruba na 500.000 korun.

Kontejnerová škola je nicméně podle starosty v současné době nejvhodnějším, a hlavně nejrychlejším řešením. Na její zbudování město vyčlenilo místo současného dětského hřiště. Město také koupilo starý mlýn, který chce do budoucna pro potřeby školy zrekonstruovat.

(čtk)