ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Vláda schválila prodej areálu v Radlicích

10.03.2016

Praha 10. března - Ministerstvo vnitra prodalo za více než 175 milionů korun areál bývalých autodílen v pražských Radlicích. Pozemky a objekty však ještě do konce roku 2020 může používat policie. Vyplývá to z výsledků nočního jednání vlády a podkladů pro jednání ministrů, které má ČTK k dispozici. Vláda prodej schválila.

V areálu je podle předkládací zprávy komplex technických budov. Pro stát je dlouhodobě nevyužitelný vzhledem k jeho umístění a technické zastaralosti. Loni ministerstvo vnitra vyhlásilo výběrové řízení, při jehož přípravě se ukázalo, že by areál na čas potřeboval jeden ze speciálních policejních útvarů. Ministerstvo tak areál prodalo, ale ještě ho má zadarmo na pět let ve výpůjčce.

Podle podkladů pro vládu to může být pro kupce výhodou, protože o podobné nemovitosti mají zájem investoři plánující velkou obnovu nebo novou výstavbu, pro kterou je třeba povolení úřadů. "Vydání těchto rozhodnutí však předchází dlouhodobý proces zpracování projektové dokumentace pro územní řízení, jež může v obdobných případech a zejména v Praze trvat několik let. Užíváním nemovitostí pro účely policie je zajištěna bezpečnost areálu a jistota nevybydlenosti nemovitosti," uvádí materiál, který vláda projednala.

Areál byl prodán při pátém kole výběrového řízení, kdy k minimální ceně 175 milionů přihodila 100.000 korun společnost Investiční Delta a.s., s kterou byla uzavřena smlouva.

O areál se starala servisní organizace Zařízení služeb ministerstva vnitra, která má na starosti fungování majetku ministerstva a policejního prezidia. Zajišťuje jim i další servis. Jde třeba o catering nebo opravy aut. Organizace spravuje miliardový majetek.

(čtk)