ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Radotíně začala stavba bytů a nového náměstí

09.03.2016

Praha 9. března - V Radotíně dnes začala stavba více než 200 bytů, obchodního centra a nového centra městské části. První etapa se 76 byty by měla být hotová příští rok, informovala ČTK firma Vces, která domy postaví.

Vzniknou na téměř třech hektarech brownfieldu poblíž vlakového nádraží. Projekt počítá ve třech etapách s výstavbou bytových a řadových domů, komerčních prostor a nového náměstí a přilehlé ulice.

Zastupitelé prodej pozemků pro projekt schválili loni v říjnu. Projekt Rezidence Centrum Radotín se připravoval 15 let, stavební povolení pro první etapu získala společnost Vces Property Development loni v srpnu. Ještě loni začalo bourání nepotřebných budov, které na pozemcích stály. Přesnou podobu budoucí zástavby ovlivňují také například termíny opravy železniční trati Praha - Beroun.

Celýz​Záměr bude realizován ve třech etapách. Nejprve dojde k zahájení výstavby obchodní třídy, bytů a řadových domů v roce 2016, následovat bude výstavba nového náměstí (zahájení předpokládáno o tři roky poději), obchodních prostor a dalších bytů. Tento postup je volen především proto, aby z výtěžku prodeje mohlo být postaveno nové administrativní centrum, v němž konečně občané najdou celý úřad i sídlo samosprávy na jednom místě. Počítá se i s novou služebnou pro místní okrsek Městské policie hl. m. Prahy.

(čtk/rtv+)