ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Hostivice koupí západní křídlo barokního zámku

08.03.2016

Hostivice (u Prahy) 8. března - Hostivice u Prahy chce koupit západní křídlo barokního zámku. Město tam plánuje přestěhovat stavební úřad, knihovnu a vybudovat archiv. Koupi ještě budou na konci března schvalovat hostivičtí zastupitelé. Město za část zámku zaplatí necelých 19 milionů korun, využije tak peníze z prodeje budovy bývalého zdravotního střediska a další finanční rezervy. ČTK to řekl starosta Hostivice Jaroslav Kratochvíl.

"Budova je v dobrém stavu, stavební práce tam budou minimální," uvedl starosta. Podle něj je to příležitost pro město, které se rozšiřuje a podobné prostory přímo u dosavadního úřadu jinak nesežene. Stěhování by podle něj mohlo začít ještě letos.

Hostivický městský úřad sídlí v části zámku, která už městu patří. Majitelem západního křídla je hostivický radní a olympijský vítěz v desetiboji Robert Změlík. Starosta předpokládá, že Změlík se hlasování zdrží, aby neporušil zákon o střetu zájmů.

Hostivický stavební úřad má pod sebou zhruba dvacítku obcí. V této lokalitě poblíž Prahy se v posledních letech až zdvojnásobil počet obyvatel a výstavba pokračuje. Se zvýšením počtu úředníků podle starosty město zatím nepočítá, záleží to ale i na vývoji množství agendy.

(čtk)