ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karviná dokončuje proměnu prostranství u magistrátu

08.03.2016

Karviná 8. března - Karviná dokončuje úpravy prostranství mezi nedávno rekonstruovanou budovou magistrátu a opraveným kostelem svatého Marka v centru Fryštátu. V místě tak vzniklo náměstíčko s chodníky a relaxačními zónami, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Šárka Swiderová.

"Je to další vylepšení prostředí nejen pro klienty úřadu i banky, ale také pro návštěvníky kostela, obyvatele domů v okolí a veřejnost procházející centrem," řekl investiční náměstek primátora Jan Wolf (ČSSD).

Mezi budovou banky, úřadem a kostelem jsou nové dlážděné chodníky. U magistrátní budovy, která má nový bezbariérový přístup, bude k dispozici parkoviště pro 23 aut, dvě místa budou vyhrazena pro handicapované. Počítá se i s obnovou zeleně. V místě přibyly lavičky i veřejné osvětlení. "Velké proměny doznalo i prostranství mezi kostelem, spořitelnou a domem pro seniory v Markově ulici - chodníky jsou tam nové, opět tam vznikly relaxační zóny s posezením," uvedla mluvčí.

Celkové náklady na úpravu prostranství budou 18,7 milionu korun, evropská dotace by městu měla pokrýt zhruba 17 milionů korun.

"Kompletně hotovo bude v centru ještě v březnu, nicméně prostranstvím už je možné volně bez omezení procházet a inventář je možné používat. Na otevření čeká parkoviště a zeleň budou zahradníci sázet až s počátkem jara," dodala Swiderová.

Připomněla, že v minulosti se podobných úprav dočkaly například části sídlišť v Ráji, Mizerově nebo Hranicích. Nově má město v plánu úprava dalšího prostranství v Hranicích.

(čtk)