ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Pardubice chtějí koupit zbytek budov v kasárnách

07.03.2016

Pardubice 7. března - Pardubice chtějí koupit za šest milionů korun od ministerstva obrany zbývající budovy v areálu bývalých kasáren T.G. Masaryka. Podle radnice je výhodné vlastnit území vhodné pro bytovou výstavbu jako celek. Transakci musejí schválit zastupitelé. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

"Je to velké území v centru města. Bude ideální pro nějaký blok domů, pro malou městskou čtvrť. Určitě se to městu vyplatí. I za tu cenu," uvedla náměstkyně.

Ministerstvo původně chtělo objekty prodat za 40 milionů korun. Nabídkovou cenu postupně snižovalo. Budovy a zbývající pozemek, který leží v zadní části komplexu, již loni v létě vydražil zájemce za šest milionů korun. Vlastníkem objektů ani pozemku ale tento zájemce ještě není, protože město má na obojí předkupní právo. Pokud ho Pardubice využijí, zaplatí za tyto nemovitosti právě šest milionů korun. Subjekt, který je předtím vydražil, peníze ještě nesložil.

A město svého předkupního práva hodlá využít. Zdarma se mu tento majetek získat nepodařilo. Státu by v areálu zůstal jediný pozemek u kruhové křižovatky v ulici S.K. Neumanna, který si ponechal pro stavbu nového úřadu práce.

Od roku 2011 jsou kasárny zcela opuštěné. Komplex Pardubice získaly bezplatně od státu v roce 2014. Areál s objekty o rozloze asi deset hektarů patřil městu do 1. ledna 1950, až poté státu. Stát si při bezplatném převodu ponechal budovy, které postavil až za svého vlastnictví.

(čtk)