ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zmizí podchod u Zelené brány?

07.03.2016

Pardubice 7. března - V chátrajícím podchodu u Zelené brány v Pardubicích skončí v polovině března provoz restaurace. Méně využívaný podchod město buď zasype, nebo naopak nechá opravit a vybuduje tam například eskalátory. Novinářům to dnes řekl primátor Martin Charvát (ANO).

Podchod u Zelené brány slouží veřejnosti od roku 1973, stavěl se od roku 1971. Ještě v 70. letech byly v podchodu vybudovány dva eskalátory, které byly v 90. letech po rekonstrukci odstraněny.

Provoz restaurace KraKra podnikatel Václav Reindl ukončí po několika měsících jednání. Sám navrhl smírčí řešení. Nucené uzavření restaurace požaduje město, protože podchod, v němž provozovna sídlí, je v havarijním stavu.

Podnikatel Reindl má smlouvu do roku 2018. Dlouhodobě upozorňoval radnici na nevyhovující stav podchodu. Restauratér požaduje odstupné sedm milionů korun jako ušlý zisk. O částce nejspíš rozhodne soud, uvedl primátor Charvát.

Podnikatel původně požadoval ještě před případným soudním vyrovnáním jeden milion korun, aby mohl zaplatit zaměstnancům výplatu a uhradit náklady spojené s vyklizením restaurace.

Zastupitelé bezúročnou půjčku odmítli poskytnout, protože podnikatel odmítal jakoukoliv formu ručení. Reindl nakonec půjčku nepožaduje a souhlasí s vyklizením provozu.

Restauraci provozoval Reindl od roku 1993. Loni musel demontovat skleněnou restauraci, která stála u podchodu, protože neměla stavební povolení. Reindl ji označoval za předzahrádku, což stavební úřad rozporoval.

(čtk)