ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Palackého ulice v centru Přerova se bude rozšiřovat

04.03.2016

Přerov 4. března - Jedna z hlavních tepen v centru Přerova, Palackého ulice, se začne od dubna rozšiřovat. Silnice první třídy je pouze jednosměrná, její rozšíření o dva metry umožní obousměrný průjezd například vozidlům záchranné služby. Město chce nových úprav komunikace využít v budoucnu i pro autobusy, které nyní zatěžují samotný střed města. Stavba vyjde na 3,3 milionu korun bez DPH, úpravy by měly být hotovy do konce června. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Lenka Chalupová.

"K rozšíření dojde v úseku od ulice doktora Skaláka po ulici Boženy Němcové a to tak, aby vozidla integrovaného záchranného systému mohla trasu bezproblémově používat obousměrně. V tuto chvíli tomu tak není, protože ulice Palackého je v úseku 160 metrů zúžena jen na 4,5 metru. Dá se říct, že takto úzká silnice I. třídy je raritou," uvedl náměstek přerovského primátora Pavel Košutek (ANO).

V době stavby budou muset řidiči počítat s objízdnou trasou. Projíždět tudy budou moci pouze linky městské a příměstské autobusové dopravy. V době pokládky povrchů však bude silnice 25. až 27. května a 16. až 17. června zcela uzavřena. "Na tyto dny budou vydány objížďkové jízdní řády a linky budou vedeny po nábřeží Edvarda Beneše a nábřeží PFB s vynecháním zastávky v Palackého ulici, kterou nahradí zastávky na těchto nábřežích," uvedla Jitka Kočicová z přerovského magistrátu.

Rozšíření silnice by mělo podle města v budoucnu ulevit především Kratochvílově ulici, která navazuje na centrální přerovské náměstí. Podle Košutka tudy denně projede přes 160 autobusů. "Konečným řešením by mělo být obousměrné zprůjezdnění i pro všechna vozidla do 3,5 tuny," uvedla mluvčí radnice Lenka Chalupová. Primátor Přerova Vladimír Puchalský (Společně pro Přerov) již dříve uvedl, že toto opatření má smysl i po dostavbě dálnice. Přerov bude podle něj kvůli nedokončenému úseku z Říkovic pod značným dopravním tlakem.

Otevření silnici v obou směrech plánuje město řadu let, dosud však záměr nebyl nikdy dotažen do konce. Narážel na odpor lidí z Palackého ulice, kteří se obávali hluku způsobeného větším průjezdem aut a autobusů.

(čtk)