ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nebezpečná autobusová zastávka bude rekonstruována

04.03.2016

Klášterec nad Ohří (Chomutovsko) 4. března - Nebezpečnou autobusovou zastávku u gymnázia v Klášterci, která leží přímo u hlavní silnice I/13, nechá město zrekonstruovat. Má to zvýšit bezpečnost chodců na frekventovaném místě, pomůže to ale i plynulosti hromadné dopravy. Informovala o tom Radka Hodicová z odboru komunikace a cestovního ruchu kláštereckého městského úřadu.

"Přechod pro chodce přímo u autobusové zastávky je řešen velmi nešťastně, chodci musí vstupovat do vozovky před autobusem. Projíždějící řidiči je tak spatří až v momentě, kdy míjejí stojící autobus," uvedl starosta Klášterce Štefan Drozd (Strana soukromníků ČR). V bezprostředním okolí zastávky se kromě gymnázia nachází i kulturní dům, zdravotní středisko nebo supermarket. Zastávka je navíc umístěna přímo v křižovatce se Sadovou ulicí a příjezdovou komunikací k letnímu kinu.

Projekt kompletní rekonstrukce zastávky počítá s posunutím zálivu zastávky blíže ke gymnáziu, změní se délka zařazovacího úseku, velikost nástupní plochy nebo šířka samotného zálivu zastávky. Chodci se dočkají nového přechodu včetně dělícího ostrůvku, jízdní pruhy v tomto úseku silnice budou zúženy. Celkem bude rekonstrukce stát téměř 1,8 milionu korun.

"V současné době máme již vydané stavební povolení, je také podána žádost o dotaci z Fondu Ústeckého kraje, která by měla pokrýt více než polovinu celkových nákladů. Stavební práce tedy začnou, jakmile bude vybrán dodavatel," uzavřel starosta.

(čtk)