ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Chropyně připravuje další etapu regenerace sídliště

04.03.2016

Chropyně (Kroměřížsko) 4. března - Chropyně na Kroměřížsku na léto plánuje další etapu regenerace panelového sídliště, ve kterém žije většina obyvatel pětitisícového města. Náklady činí kolem osmi milionů korun, polovinu chce město získat jako dotaci z ministerstva pro místní rozvoj. ČTK to dnes řekla starostka Věra Sigmundová (ČSSD).

Uvedla, že budou postaveny zcela nové cyklostezky, respektive stezky pro smíšený provoz - chodce i cyklisty. Přibude dětské hřiště, dva prvky na cvičení pro seniory a nový mobiliář. Obměna v prostoru za základní školou čeká i zeleň, vysazeny budou nové stromy i keře. Děti se mohou těšit na dvě trampolíny.

Práce jsou plánovány na letní měsíce, kdy je řada obyvatel města na dovolených a na sídlišti je tak menší ruch, než je tomu ve školním roce. Město kromě zmíněných prací na letošní rok chystá také opravu centrálního hřiště na sídlišti, které vzniklo v jedné z prvních etap jeho regenerace zhruba před deseti lety.

"Dřevěné herní prvky postupně dosloužily, a dnes je tak na hřišti jen jejich torzo," popsala Sigmundová. Radnice koupí dvě nové herní sestavy pro větší i menší děti, na hřišti bude nový kolotoč a houpačky. Náklady činí asi 800.000 korun. Novými herními prvky bude na jaře osazeno i hřiště v části města Plešovec, kde za 200.000 korun děti dostanou kolotoč, houpadlo, lanovou sestavu a pískoviště.

Město již do regenerace své největší obytné zóny s pomocí dotací vložilo více než 100 milionů korun. Na letošní rok připravovaná etapa jeho oprav je podle starostky již dvanáctá. V příštím roce by měla přijít na řadu úprava ulice Díly, kde se počítá s obnovou povrchu komunikace i chodníku, s novým dětským hřištěm a se vznikem nových parkovacích míst.

(čtk)