ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Pardubice odložily prodej pozemků na Hůrkách

04.03.2016

Pardubice 4. března - Pardubice odložily prodej pozemků v areálu Hůrka za 15 milionů korun. Politické kluby ještě chtějí projednat, zda město nechce prodat svůj majetek pod cenou. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Radim Jelínek. Na pozemcích chce developer stavět stovky levných malometrážních bytů.

Zájemce, společnost Pernštejn City, loni v létě nabídl za pozemky 15 milionů korun. Znalecký posudek městu potvrdil, že jde o obvyklou částku.

Někteří zastupitelé však s prodejem nesouhlasí. Konstatovali, že naproti areálu se pozemky prodávají za více než desetinásobnou cenu. Kupce by vyšel metr čtvereční na 325 korun, naproti přes hlavní silnici už pozemky stojí 3500 korun, uvedl před časem zastupitel Karel Haas (ODS).

Zastupitelé zároveň upozornili na to, že v roce 2009 developerská firma Eube nabídla za pozemky 50 milionů korun. Developer později od investice do bytové výstavby kvůli hospodářské krizi ustoupil.

"Politici si dali čas vše si znovu vysvětlit a domluvit se. Schválený záměr města pozemky prodat zatím zůstává v platnosti," řekl Jelínek.

Areál Hůrka dřív vlastnila armáda. Město již část v minulosti prodalo, v objektech jsou ubytovny a sídlí tam také menší firmy. Náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO) tento týden uvedla, že opuštěná lokalita bytovou výstavbou získá, vznikne tam trvalé bydlení.

Podle nachystané kupní smlouvy se má developer zavázat, že bytovou výstavbu dokončí v roce 2024, jinak je povinen zaplatit sankci pět milionů korun. Developer by měl získat pozemky ještě před zkolaudováním bytů, protože je chce zastavět, aby získal úvěr. Někteří zastupitelé to považují za riziko.

(čtk)