ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Chátrající Masarykův most v Debři se dočká opravy ještě letos

04.03.2016

Mladá Boleslav 4. března - Město Mladá Boleslav opraví chátrající most přes Jizeru v příměstské části Debř. Na sanační práce vyčlenil magistrát 12 milionů korun. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Michal Kopal. Práce by měly začít letos v květnu a potrvají do listopadu. Po tuto dobu bude most pro dopravu zcela uzavřen, objížďka povede po silnici I/38.

"Most z roku 1922 poměrně chátrá, jsou tam velké praskliny, zatéká do mostní konstrukce, do ložisek, které jsou zarezlé a při teplotních rozdílech most nepracuje tak, jak má," řekl Kopal. Práce budou rozděleny do dvou etap. Nejdříve přijde na řadu oprava nevyhovujících ložisek a poté se přistoupí k sanaci celého mostu.

Město nyní vyřizuje stavební povolení a jedná s majiteli okolních pozemků, kterých se stavba dotkne.

Betonový most nahradil v roce 1922 nevyhovující dřevěný a spojuje příměstskou část Debř s obcí Hrdlořezy. Celková délka mostu činí 135 metrů. Dne 7. března 1925 byl most při příležitosti 75. narozenin prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka označen jeho jménem, jež nese dodnes. Poslední důkladnou opravou prošel most v roce 1996.

(čtk)