ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Rekonstrukce mostu si vyžádá uzavírku

04.03.2016

Beroun 4. března - Rekonstrukce mostu v berounské místní části Hostim si od pondělí vyžádá několikaměsíční uzavírku pro automobilovou dopravu. Obousměrná objížďka povede přes Vráž, Loděnice a Svatý Jan, chodci budou moci využívat dřevěnou lávku. Úsek bude neprůjezdný nejdéle do 1. října, sdělila dnes ČTK mluvčí berounské radnice Adéla Felklová.

Most přes potok Kačák z roku 1932 je ve špatném stavu a má i nevyhovující šířku. Krajská správa a údržba silnic, která je investorem stavby, za akci zaplatí 8,7 milionu korun. Práce budou zahrnovat demolici starého a výstavbu nového mostu, vybudování bezbariérové lávky pro pěší i frézování přilehlé vozovky.

Autobusové obslužnosti části Hostim se uzavírka podle radnice dotkne jen minimálně, měl by tam zajíždět téměř stejný počet spojů. Jiná situace bude v místní části Lištice, kde se autobus kvůli šířce komunikace nebude moci otočit. Z Lištice se ale podle vedoucího provozu dopravní společnosti Probo Bus Vladimíra Káše do berounských škol nepřepravují žádné děti, proto sem autobusy zatím nebudou zajíždět.

"Zvažujeme také, že z provozních důvodů omezíme víkendové a večerní spoje linky H především se zajížděním do nemocnice, které jsou v současné době jen minimálně využívány. Linka A, zajištující většinu obslužnosti trasy, by tyto cestující převzala," dodal Káš.

(čtk)