ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Podnikatel chce v Kuřimi postavit jezdecký klub

03.03.2016

Kuřim (Brněnsko) 3. března - Podnikatel Marian Michlíček chce v Kuřimi vedle rybníka Srpek postavit zhruba na čtyřech hektarech jezdecký klub. Plánoval, že se stavbou začne už loni, ale zdržel ho negativní postoj některých obyvatel a také nesouhlasný posudek České inspekce životního prostředí. Bylo nutné znovu vypracovat dokumentaci o vlivech záměru na životní prostředí, oponentský posudek a udělat veřejné projednání, které se uskutečnilo ve středu, vyplývá z Informačního portálu EIA.

V areálu má vzniknout krytá i nekrytá jízdárna, stáje a také jezdecký klub s restaurací. Ve stájích má být pro koně 22 boxů. Na veřejné projednání, které organizoval Jihomoravský kraj, přišlo zhruba 50 lidí, řekl ČTK místostarosta Kuřimi David Holman. Nepřišel však investor, který se omluvil, že je na horách. "Bylo to trochu nešťastné, protože jsou jarní prázdniny, ale jindy podle organizátorů nebyl termín," řekl Holman.

Město už do procesu povolení stavby nyní nemůže zasáhnout, svoje připomínky poslalo včas. "Původně jsme ještě vedli v zastupitelstvu debatu, zda je to v souladu s nedávno schváleným územním plánem. Podle právních stanovisek ano," uvedl Holman. V územním plánu je místo zakreslené jako rekreační zóna. Definitivně rozhodne o souladu s plánem stavební úřad při stavebním řízení.

Město si však vymohlo, aby Michlíček upravil příjezd k areálu kvůli obavám ze zvýšené dopravy. "Auta nebudou jezdit kolem rybníku, ale podél trati a do areálu vjedou shora," vysvětlil Holman.

Někteří lidé se také obávali zhoršení hydrologických poměrů či zápachu z chovu koní. "Řada připomínek je zapracovaných a z projednání vyšla například další relevantní připomínka, že se do projektu musí zapracovat problém s prašností," řekl Holman.

Kdy tedy bude možné stavět, není zatím jisté. Investor musí nyní vyčkat na závěrečné stanovisko krajského úřadu. Bude-li souhlasné, může žádat o územní rozhodnutí.

(čtk)