ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Firma KASI dá 790 milonu do slévárny

01.03.2016

Přelouč (Pardubicko) 1. března - Společnost KASI z Přelouče na Pardubicku investuje 790 milionů korun do nové slévárny ve Chvaleticích a rozšíření přeloučské betonárky. Zároveň chce přijmout 180 lidí. ČTK to řekl jednatel a spolumajitel firmy Stanislav Ulm. Firma se zabývá vývojem, výrobou a prodejem prvků pro kanalizace, strojní výrobou a CNC obráběním.

Letos podnik připravuje všechna povolení pro stavby, v příštím roce chce začít stavět a stavební práce i dokončit. Slévárna by se na plnou výrobní kapacitu měla dostat za tři roky. Vyrábět bude až 30.000 tun odlitků litiny.

Firma již vlastní slévárnu v Novém Bydžově, která ročně produkuje 16.000 odlitků. Nový provoz má doplnit sortiment litinových prvků pro kanalizace a vodárenské soustavy.

Kromě dodávek pro tuzemský trh KASI vyváží do zemí Evropské unie, Švýcarska, Ruska, Polska, na Ukrajinu a Balkán. Společnost loni měla obrat okolo 700 milionů korun a nezdaněný zisk 140 milionů korun, který se meziročně téměř zdvojnásobil. Podle Ulma se jednalo o výjimečně dobrý rok, který se letos asi nezopakuje, v oboru byla "spoustu práce", dodal.

(čtk)