ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Cheb získá od státu letištní plochu a opraví ji

01.03.2016

Cheb 1. března - Cheb se dohodl se státem na bezúplatném převodu přistávací plochy chebského letiště do majetku města. K převodu chybějí už jen podpisy ministrů dopravy a financí. Cheb chce ještě letos začít s rekonstrukcí dráhy, řekl ČTK místostarosta Pavel Hojda (KSČM).

Jednání o převzetí hlavní části letiště trvala několik let. Samotný převod by mohl být dokončen v dubnu. Dosud mohlo být chebské letiště využíváno jen pro malá letadla, která mohla startovat a přistávat na travnaté ploše vedle zpevněné dráhy. Po rekonstrukci betonové dráhy by zde mohla přistávat osobní i nákladní letadla s nosností do 10 tun.

"Chceme ještě letos zahájit rekonstrukci dráhy. Ta byla poškozena při bombardování na konci druhé světové války. Každopádně chceme, aby dráha byla funkční v polovině příštího roku, kdy by mělo letiště slavit výročí," uvedl Hojda. Chebské letiště vzniklo v roce 1917 a v roce 1918 se stalo prvním v nové československé republice.

Letiště, zatím kromě zpevněné dráhy, je v majetku města, které je pronajímá Aeroklubu Karlovy Vary a chebskému Ultralight Clubu. Provozování letiště chce město i nadále nechat na těchto leteckých klubech.

(čtk)