ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Developer zmenšil projekt nákupního centra ve Znojmě

29.02.2016

Znojmo 29. února - Developerská společnost Aventin zmenšila záměr nákupního centra v bývalém areálu Fruty ve Znojmě. Mezi vlakovým nádražím a Družstevní ulicí má vzniknout objekt, který nabídne zhruba 11.600 metrů komerčních ploch pro obchody a kanceláře, vyplývá z dokumentu zveřejněného pro posouzení vlivu stavby na životní prostředí.

Z původního plánu stavby developer vyškrtl druhou etapu, v níž chtěl vybudovat dalších 3155 metrů čtverečních komerčních ploch. Tomu odpovídá i snížení počtu parkovacích míst ze zhruba 500 na nyní plánovaných necelých 400. Proč developer záměr zmenšil, není jasné, na dotazy ČTK nereaguje.

V nákupním centru mají mít místo jak obchody s potravinami, tak s ostatními druhy zboží. V prvním podlaží se plánuje 16 prodejen, ve druhém podlaží kanceláře. Developer chce začít stavět ještě letos a předpokládá, že v provozu by centrum mělo být buď příští, nebo přespříští rok.

Lidé k němu mají mít přístup jak od Družstevní ulice, tak od vlakového a autobusového nádraží a předpokládá se další rozvoj lokality. Po zániku Fruty se zde již usídlilo několik firem se svými provozy.

Před začátkem stavby však bude nutné udělat ještě archeologický průzkum. Území už sice nespadá do městské památkové rezervace, přesto jde o jednu z nejvýznamnějších archeologických lokalit v Česku. Znojmo je trvale osídlené od raného středověku.

Aventin je znojemská developerská společnost, která chtěla postavit již před pěti lety velké nákupní centrum v Jihlavě u výpadovky na Pelhřimov. Nyní se zdá, že by stavba mohla začít letos. Výkony společnosti předloni činily 19 milionů korun, hospodaření skončilo ve ztrátě třetí rok po sobě, předloni to bylo 10,6 milionu korun.

(čtk)