ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Oprava rušné Wolkerovy ulice zkomplikuje dopravu

26.02.2016

Olomouc 26. února - Příští týden bude v Olomouci zahájena dlouho plánovaná oprava silnice a tramvajových kolejí v rušné Wolkerově ulici, která výrazně zkomplikuje městskou i automobilovou dopravu v centru města. Kvůli rekonstrukci kolejí nebudou od poloviny března zhruba měsíc jezdit v této části Olomouce tramvaje. Zavedena bude náhradní autobusová doprava, řekla dnes ČTK mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Martina Krčová.

Rekonstrukci silnice od železničního přejezdu po zastávku Wolkerova dělníci zahájí příští týden v úterý. "Do 15. března budou stavební práce prováděny převážně v jízdních pruzích, a to za zachování tramvajového provozu. Průjezd individuální automobilové dopravy bude omezen, autobusovému provozu bude průjezd umožněn," uvedla Krčová.

Od 16. března pak budou stavební práce rozšířeny i na tramvajovou trať, takže mezi zastávkami Okresní soud a Nová Ulice nebudou jezdit tramvaje. "Náhradní doprava bude vedena po trase z Náměstí Hrdinů na Novou Ulici výlukovými autobusy X," podotkla Krčová.

Rekonstrukce Wolkerovy ulice, jejíž první část byla opravena loni, má skončit do 10. dubna. Výlukové jízdní řády lidé najdou na zastávkách či internetových stránkách www.dpmo.cz.

(čtk)