ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Opravy stadionu v Pardubicích budou stát 300 miliomnů

25.02.2016

Pardubice 25. února - Přestavba letního stadionu a jeho okolí v Pardubicích přijde zhruba na 300 milionů korun. Radnice počítá se státními dotacemi i soukromými investicemi. Vzniknout má sportovní komplex s fotbalovým stadionem pro druhou ligu, další hřiště, hotel, parkovací dům a nábřežní promenáda. ČTK to řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

"Kdy by mohla začít samotná přestavba, je zejména otázkou peněz. Město zcela jistě nebude hlavním investorem," řekla náměstkyně.

Podle Dvořáčkové by na stavbu stadionu mohla přispět fotbalová asociace, hotel a parkovací dům budou příležitostí pro soukromé investory. Zatím je hotová studie, kterou čeká veřejné projednávání. Zastupitelé ji potom musejí schválit, aby mohly začít práce na projektu.

Loni v listopadu potvrdil možnost spolupráce města a fotbalové asociace předseda FK Pardubice Vladimír Pitter. Asociace by mohla finančně podpořit investici společně s ministerstvem školství, uvedl na stránkách klubu Pitter.

Studie řeší území stadionu, plochu po zbourané hale ČSTV a areál bývalých jatek. Na letním stadionu by měla být zachována tribuna a Brána borců, které projektoval v 30. letech minulého století architekt Karel Řepa.

Fotbalový stadion s kapacitou 4600 diváků by mít po přestavbě parametry pro zápasy druhé ligy. Další dvě hřiště mají být v ulici U Stadionu, sloužit mají sportovním klubům i veřejnosti. "Architekti zde počítají také s dětským hřištěm či plochou pro letní kino a podobné akce," dodala Dvořáčková.

(čtk)