ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Sokolov zbourá budovy u nádraží

24.02.2016

Sokolov 24. února - Sokolov letos zbourá bývalé nádražní budovy u železnice ve směru na Královské Poříčí a Karlovy Vary. Město obdrželo demoliční výměr, k zemi by domy měly jít v druhé polovině roku. Nyní bude město usilovat i o získání dalších budov, především nevyužívaného depa. V budoucny by měla ruiny nahradit zeleň, řekl ČTK místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).

Zatímco ve směru na Cheb byly staré nádražní budovy již zlikvidovány a místo nich nyní na místě stojí moderní dopravní terminál, na opačné straně ruiny stále hyzdí příjezdovou cestu do města. "Proto město Sokolov souhlasilo s odkupem prvních třech objektů, které jsou v bezprostřední blízkosti nádraží. Tyto jsme získali do svého vlastnictví předloni a budou zlikvidovány. S největší pravděpodobností na místě vznikne malý parčík," uvedl Jakobec. Domy město koupilo za necelé tři miliony korun.

Zda se městu podaří získat i další, navazující budovy, ještě není jasné. Stejně tak město ještě nerozhodlo o jejich případném budoucí využití, pravděpodobně by ale měly být také srovnány se zemí. "Vzniknout by tam měla buď nějaká odstavná plocha, nebo možná i podnikatelské budovy. Jsme ale zatím na začátku jednání, v tuto chvíli se zpracovávají znalecké odhady," uvedl Jakobec. Dodal, že zásadní pro rozhodování o koupi těchto budov bude cena.

Autobusový terminál vznikl ve směru na Cheb v roce 2011. Letos chce město okolí terminálu upravit tak, aby již v těchto místech nebylo možné volně přecházet koleje, což v minulosti několik lidí stálo život. Po rekonstrukci jsou také nástupiště vlakového nádraží. Na opravu v současné době čeká hlavní nádražní budova. České dráhy ji už převedly na Správu železniční dopravní cesty, projekt je několik let zpracován.

(čtk)